Vyrobte si šťávu z kustovnice čínské

Kustovnice čínská a hlavně její plody jsou už od dávných časů nedílnou součástí běžné stravy i jídelníčku obyvatel některých krajů Číny i himálajského podhůří. Navíc jsou lidé právě v těchto oblastech známí svou dlouhověkostí. Tato zvláštnost je připisována právě bobulím Goji Berry a pokud chcete udělat něco pro své zdraví, není nic jednoduššího než začít právě s jejich konzumací. Už i v našich oblastech jsou dostupné buď jako sušené plody, nebo jako šťáva. Ta je dostupná jak na internetu, tak se dá doma připravit i svépomocí.

kustovnice čínská

Goji šťáva skrývá velmi vysokou koncentraci důležitých látek, které jsou velmi pozitivní a prospěšné pro lidský organismus. Jejím pravidelným pitím můžete velmi jednoduše přispět k vnitřnímu očištění svého těla a organismu vůbec. Samotné bobule Goji Berry, ze kterých se nápoj vyrábí, obsahují 21 stopových minerálů, velké množství vitaminů i karotenoidy. Plody kustovnice čínské jsou mnohem zdravější než jakékoli ovoce a proto se jim také někdy říká superovoce. Hlavně pokud potřebujete svému tělu dodat energii a vitalitu, je pití šťávy z Goji Berry rozhodně na místě. Má velmi příjenou chuť a nenechává v ústech žádnou nepříjemnou pachuť.

Jeden litr Goji šťávy lze připravit z cca 6 kilogramů zralých plodů kustovnice. Lisují se pouze vybrané čerstvé plody, čímž je zaručena nejvyšší možná kvalita nápoje. Během procesu zpracování a přípravy je kladen důraz na zachování všech látek, které dělají kustovnici tak výjimečnou. 100% této ovocné šťávy je bez cukru a tím pádem se nápoj hodí i pro diabetiky. Její energetická hodnota je 102kJ na 100ml. 100 ml Goji š´távy obsahuje v průměru 1,44 gramu bílkovin, 4,18 gramu sacharidů a 0,17 gramů tuků.

kustovnice čínská

Plody kustovnice čínské si lze opatřit také v mražené formě. Po uvedení do správné teploty si je můžete vychutnat stejně, jako kdybyste měli k dispozici čerstvé. Díky tomu jde o velmi oblíbený způsob konzumace bobulí kustovnice čínské.