Jak na dávkování kustovnice. Kolik je ideální denní dávka?

Kustovnice čínská je velmi dobrý doplněk stravy, který si získává jako všelék oblibu u stále většího množství lidí. Pokud se ovšem rozhodnete k užívání Goji Berry, je potřeba, abyste si ujasnili její dávkování. Ačkoli postup jejího dávkování nebyl vědecky nijak stanoven, je ji kustovnici potřeba chápat jako doplněk stravy a podle toho k ní také přistupovat. Vždycky totiž záleží také na tom, jakou formu se rozhodnete konzumovat. Goji Berry plody můžete konzumovat v podobě čerstvého či sušeného ovoce, prášku, kapslí nebo šťávy. Záleží také na dalších okolnostech – vašem pohlaví, věku, váze, případně zdravotních komplikacích. Pokud chcete právě tento přírodní zázrak využít na sto procent, užívejte ho přiměřeně – ani on není samospásný.

kustovnice čínská

Goji a děti

Asi nejoblíbenějším způsobem je přímá konzumace kustovnice ve formě čerstvých bobulí. Nepodávejte je ale dětem mladším 18ti měsíců. Dětem do věku deseti let pak stačí asi jedna hrst bobulí denně. To je ideální množství pro to, aby z něj získaly všechny potřebné látky, minerály a vitaminy. Děti nad deset let věku mohou konzumovat denně stejné množství jako dospělí, tedy asi 30 bobulek. To odpovídá zhruba dvěma hrstem Goji Berry.

Goji Berry za čerstva

Pokud máte Goji Berry dostupnou v čerstvém stavu, neváhejte, je to ideální možnost. Je ale obvykle problém čerstvé plody sehnat, protože v tomto stavu vydrží pouze několik dnů. Pokud po nich opravdu toužíte, můžete si vypěstovat vlastní keř kustovnice čínské.

Goji Berry v sušeném stavu

Sušené bobule kustovnice čínské jsou už i v našich končinách poměrně dobře dostupné. Jako denní dávka se dospělému jedinci doporučují dvě hrstky, tedy asi 30 bobulek. Menší děti pak ať rozhodně nekonzumují více než polovinu této dávky. Přehnaná dávka může totiž vést k potížím se zažíváním. Stejně tak ji podle odborníků není moudré jíst před spaním, protože se vystavujete riziku narušení biorytmu. Při dodržení zmíněné denní dávky tato rizika nehrozí. Její velmi pozitivní dopady na váš organismus je pak možné pozorovat již po několika týdnech užívání.