Výsledky studií a výzkumů kustovnice čínské

Silná podpora imunitního systému člověka

Už mnoho studií opakované prokázalo, že právě kustovnice čínská zvyšuje poměr transformace lymfocytů a například u zvířat zlepšuje makrofágní funkci fagocytů (tedy buněk, které pohlcují drobní cizí tělíska).

LBP pomáhá slezině transformovat lymfocyty, kterou vyvolává concavalin A5. LBP zvyšuje také reakci protilátek na T buňku – závislost na antigenu (látku spouštějící tvorbu protilátek SRBC). To znamená, že LBP posiluje selektivně T buňku jako reakci 6. LBP podporuje také imunitní reakci zvýšeným počtem E receptorů nacházejících se na povrchu T buňky, či přímo zvýšením počtu T buněk. LBS lze taky použít k snížení toxicitu z olova, protože KBP zpomaluje snížení T buněk a snižuje rychlost průběhu alergické reakce, kterou způsobuje olovo.

Jedna ze studií byla provedena i na starších obyvatelích Číny. Ta prokázala, že se právě po užívání kustovnice čínské zvýšily lysozomy IgG a IgA v séru všech testovaných lidí.

Dále bylo zjištěno 2.26 nádobné zvýšení činnosti interleukinu 2 (IL-2) u dvou třetin testovaných lidí.

Anti–aging (zpomalení procesu stárnutí)

Kustovnice čínská pomáhá k normálnímu růstu buněk a zlepšuje také nahrazování DNA a její celkový stav. LBP má také antiperoxidační funkci na volné radikály, protože mění elektrické parametry buněčných membrán na stav normálu 7.

V rámci jedné čínské studie bylo zjištěno, že u všech starších účastníků studie se zvýšil o 48% oxid dismutasy a o 12% hemoglobin v séru. Stejná studie zjistila 65% snížení LPO v séru. Ukazuje to na skutečnost, že právě kustovnice čínská je pravděpodobně velmi silným antioxidantem a má potenciál zpomalit proces stárnutí.

Prevence rakoviny

Další studie z čínské oblasti ukazují, extrakt acetonu právě z bobulí kustovnice zpomaluje genovou mutaci pomocí TA98 a TA1008. Někteří vědci jsou přesvědčeni, že by právě kustovnice čínská a její bobule mohly být velmi dobrým doplňkem stravy k prevenci rakoviny jater. Ochraňují totiž játra a také mají protirakovinný účinek.

Klinický pokus podstoupilo v Číně sedmdesát devět pacientů s rakovinou v pokročilém stadiu a byli léčeni s LAK/IL-2 v kombinaci s LBP9. Počáteční výsledky tohoto pokus ukázaly u 75 pacientů, že došlo k regresi rakoviny (změně směrem k zániku rakovinových buněk) u pacientů s diagnosou zhoubného melanomu, rakovinou ledvinových buněk, rakovinou tlustého střeva, plic, nádorem nosohltanu a rakovinou hydrothoraxu, tedy plicní tekutiny.

Reakční poměr pacientů léčených pomocí LAK/IL – 2 spolu s LBP byl 40,9%, zatímco pacienti léčeni pouze s LAK/IL-2 vykazovali o 16,1% (P nižší než 0,05). Léčení Indikací LAK/IL-2 spolu s LBP mělo za následek mnohem výraznější zvýšení NK a LAK činnosti buněk než jen při aplikaci LAK/IL-2. Lehčí zmírnění u pacientů léčených LAK/IL-2 spolu s LBP také vydrželo podstatně déle. Výsledky ukazují, že LBP by mohla být využita jako adjuvans (pomocná látka) při bioterapii rakoviny. Další čínská studie prokázala, že LBP zvýšilo citlivost na terapii pomocí radiace 10 a povzbudilo u pacientů s rakovinou imunitní systém.

Japonští vědci uvedli vícekrát, že bobule kustovnice mohou zpomalit růst rakovinových buněk.

Ochrana jater

Kustovnice působí proti chloridu uhličitému, který vyvolává hepatoxicita11. Pomocí CC14 pomáhá obnovit poškozené buňky jater a dovoluje tak obnovit jaterní nekrózu.

Promotor tvorby krvinek

Čínská studie ukázala, že kustovnice také zjednodušuje proliferaci (tedy novotvorbu) kmenových buněk a zvyšuje počet monocytů v kostní dřeni14.

Zlepšení, které je vidět

Ve Staré Číně byly bobule kustovnice čínské velmi oblíbené právě kvůli schopnosti nabídnout viditelné zlepšení zdravotních problémů. Dnešní vědci mimo jiné zjistili, že bobule kustovnice snižují čas potřebný na adaptaci zraku na tmu a také zlepšují vidění člověka při tlumeném světle.

kustovnice čínská

Lutein a zeaxanthin jsou pigmenty příbuzné. Neutralizováním volných radikálů ze slunce poskytují retině ochranu, takže brání poškození očního pojiva. Obecně existuje málo potravy, která by byla výrazněji bohatá právě na zeaxanthin. Kustovnice je dobrým zdrojem.

U pacientů, kteří užívali plody kustovnice, se snížilo fyziologické stokom, tedy výpadek části zorného pole a taky se zvýšila hladina vitaminu A. navíc mnoho vědců věří, že kustovnice obsahuje dokonce více beta-karotenu než tolik proklamovaná mrkev.